Po enoletnem premoru so v Fari na praznik Marijinega vnebovzetja znova zazvenele tamburice. Veljavni ukrepi so sicer vplivali na vsebino prireditve in manjši obisk, a je kljub vsem omejitvam Tamburanje va Kostele uspelo.
Je povedal predstavnik organizatorja Marjan Lisac. Tradicionalna etnološko-zabavna prireditev, ki je pred petnajstimi leti potekala tudi po štiri dni hkrati, je bila letos skrčena na sobotni večer in nedeljski program. V soboto so zazvenele bisernica, brač, bugarija in berda pod prsti Prifarskih muzikantov, v nedeljo pa se je začelo z mašo in nadaljevalo s sprevodom v nošah. Pomemben del prireditve je namreč ohranjanje etnološkega izročila, kamor sodi tudi oblačilna kultura Kostela.
V povorki so Kostelke predstavile pražnje obleke ali gvant, ki so ga njihove prednice nosile k maši, pa tudi oblačila, ki so jih pred približno stoletjem tamkajšnje ženske nosile vsak dan. Članice Društva kostelskih žena Nežica so bile oblečene v vsakdanja oblačila. Anita Šakič iz omenjenega društva pojasnjuje, iz česa je sestavljena ta noša:
Po sprevodu se je začel glasbeno-zabavni program na prireditvenem prostoru, le lučaj stran so se otroci zabavali na kostelskem direndaju, blizu pa na stojnicah predstavili domači rokodelci in nekaj tamkajšnjih društev. 21. Tamburanje va Kostele je zaključila klapa Rišpet.