Ob četrtem svetovnem dnevu čebel so na Osnovni šoli Ob Rinži prvič predstavili svoj učni čebelnjak – pridobitev, s katero bodo nadgradili aktivnosti čebelarskega krožka. Šola je namreč ena od dvestotih slovenskih, na katerih mlade poučujejo o čebelarstvu, a ena redkih, ki je brezplačno dobila učni čebelnjak. Ker so bile pred slabimi tremi tedni, na svetovni dan čebel, drugačne okoliščine, je šola uradno odprtje čebelnjaka pripravila včeraj. Poleg predstavnikov Prve osebne zavarovalnice – ta je šoli podarila čebelnjak, panje in čebelje družine – se je prireditve udeležil tudi predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč. Kočevskemu županu je izročil priznanje Čebelam prijazna občina in pojasnil, katere pogoje mora Kočevje izpolnjevati, da bo na tem področju najboljša občina.
Osnovna šola Ob Rinži je skupaj s Čebelarskim društvom Kočevje uspela na natečaju Prve osebne zavarovalnice in bila ena od štirih šol, ki so prejele učni čebelnjak. Izbrane šole so točke dosegle tako na podlagi izpolnjevanja kriterijev, kot tudi na podlagi prejetih glasov. Majhen čebelnjak bo uporabljal predvsem čebelarski krožek, katerega mentorica Laura Javoršek skuša mladim priučiti …
Poleg omenjenega s čebelarskimi krožkom na Osnovni šoli Ob Rinži na najmlajše prenašajo tudi čebelarsko znanje in spretnosti. V Sloveniji so čebelarski krožki obstajali na osnovnih in srednjih šolah ter pri nekaterih čebelarskih društvih že pred več kot šestimi desetletji. Predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč:
Tudi kočevskim čebelarjem se letos zaradi pozebe, obilice dežja ter relativno nizkih temperatur obeta slaba letina. So pa v Čebelarskem društvu Kočevje, ki je moralo hraniti svoje čebelje družine in pomagalo pri pridobitvi učnega čebelnjaka, optimistični. Letos praznujejo 120. obletnico prve kočevske čebelarske organizacije in prvi učni šolski čebelnjak je pika na i praznovanju. O pomembnosti čebelnjaka Mihael Petrovič mlajši: